Ana Sayfa | Genç Meslek | Yaz stajı başvurularını kaçırmayın!

Bölümler


Yaz stajı başvurularını kaçırmayın!

Yazı Tipi Boyutu: Decrease font Enlarge font
Yaz stajı başvurularını kaçırmayın!

Kariyer yolculuğunun ‘start’ noktası olarak görülen staj programları için başvurular başladı! Nisan ayının sonuna kadar kabul edilecek olan yaz stajı programlarına kontenjanlardan dolmadan başvurun!

işte genç – 30.11.09
İpek Alpkökin
ipek.alpkokin@sabah.com.tr

Çoğu zaman bir zorunluluk olarak görülen staj programları, bir gün çalışma hayali kurduğumuz şirketlerin kapısından içeri girmenin en garanti yollarından biridir. Çalışmak istediğiniz sektörü yakından tanımak, tecrübe kazanmak ve belki de size uygun olup olmadığını anlamak için önemli bir fırsat sunan programlar, eğitim ve iş hayatına bakışınızı da doğrudan etkiliyor. Çoğu zaman başarılı bir staj dönemi hem iyi bir not ortalaması hem de iyi bir iş garantisi yaratabiliyor.

Türkiye’nin önde gelen şirketleri 2010 yılı stajyerlerini seçmek için kolları sıvadı. Başvuruları web siteleri üzerinden kabul edecek pek çok şirket adaylarda aradığı kriterleri belirledi. Sizin tek yapmanız gerekense doğru şirketi belirleyip CV’nizi yollamak… Ve ufak bir not: Bu sene yenilenen Sosyal Güvenlik Yasası’na göre staj zorunluluğu bulunan öğrenciler için üniversitelerin pirim yatırması gerekiyor. Bu yüzden başvurunuzu yapmadan önce üniversitenizin Sosyal Güvenlik Primlerinizi yatırıp yatırmadığını mutlaka kontrol edin. Aksi takdirde şirketler siz ne kadar uygun olsanız bile primleriniz eksik olduğu için başvurunuz kabul etmeyebilir… İşte bu yıl stajyer alımı yapacak şirketler ve aradıkları kriterler…

Alcatel-Lucent: Alcatel staj kontenjanlarını her yıl bölümlerden gelen talepler doğrultusunda belirliyor. Staj zorunluluğu olan öğrencilere öncelik tanıyan Alcatel, stajyerlerini İK departmanı tarafından yapılan toplu mülakat neticesinde seçiyor.

Anadolu Sigorta: Üniversite öğrencileri için 1 Mart - 15 Mayıs tarihleri arasında, meslek lisesi öğrencileri için ise 1 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arasında staj başvurusu kabul edecek olan Anadolu Sigorta, başvurulan departmanda çalışan personel sayısının yüzde 10’u kadar stajyer alımı yapacak. Başvuru yapacak üniversite öğrencileri için zorunlu staj ve başvuru yaptığı staj dönemi boyunca ön lisans veya lisans programı kayıtlı olma şartı arayan şirket, başvuruların şahsen yapılmasını tercih ediyor.

Anadolu Hayat Emeklilik: Sigortacılık, bankacılık ve aktüerya bölümlerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerini kabul eden şirket, staj zorunluluğu olan üniversite öğrencilerinin başvuruları değerlendirmeye alıyor. Başvurularınızı www.anadoluhayat.com.tr’ deki kariyer fırsatları bölümünden yapabilirsiniz.

BSH Ev Aletleri: Staj başvurularını kış dönemi için temmuz - ağustos ayları arasında, yaz dönemi içinse nisan - mayıs ayları kabul eden BSH, stajyer sayısını nisan –mayıs aylarında departmanlardan gelen taleplere göre belirliyor. Başvurularınızı www.bsh.com.tr/kariyer adresinden yapabilirsiniz.

Ceva Lojistik: Kış döneminde özellikle zorunlu staj yapmak durumunda olan lise öğrencilerine staj imkânı sunan Ceva Lojistik, yaz döneminde üniversite öğrencilerini tercih ediyor. Üniversitelerin lojistik bölümlerine öncelik tanıyan şirket, ağırlıklı olarak endüstri mühendisliği, işletme veya iktisat gibi bölümlerinde öğrenim gören öğrencileri tercih ediyor. Ceva başvuruları hrturkey@cevalogistics.com mail adresi üzerinden kabul ediyor.

Doğtaş Mobilya: Her yıl ortalama 45 ila 60 stajyeri kabul eden Doğtaş Mobilya, mobilya dekorasyon, büro yönetimi ve sekreterlik, işletme, endüstriyel tasarım, orman endüstri mühendisliği, elektrik mühendisliği, dış ticaret meslek yüksek okulu, pazarlama, bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencilerini tercih ediyor. ik@dogtas.com.tr adresine veya kurumsal İnternet sitesi www.dogtas.com.tr’ye CV’lerinizi yollayabilirsiniz.

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri: Staj koşulları ve kontenjanlar hakkında bilgileri, web sitesinden her yıl ilkbahar döneminde duyuran şirket www.eczacibasikariyer.com adresinden staj başvurusu toplayacak.

Finansbank: Hazine, pazarlama, insan kaynakları, hukuk, dış ilişkiler, iletişim, krediler, operasyon, satın alma ve bilgi teknolojileri bölümleri için stajyer alımı gerçekleştirecek olan Finansbank, dört yıllık üniversitelerin iki ve üçüncü sınıflarını kabul ediliyor. Finansbank başvuruları www.finansbank.com.tr adresinden alacak.

Magic Life: Staj konusunda İŞKUR ile işbirliğine giden Magic Life, her yıl mart ayı içerisinde staj başvurularını kabul ediyor. Kurduğu Magic Life Akademi bünyesinde de stajyer alımı yapan şirkete başvurularınızı www.magiclifeacademy.com adresinden ya da mlhr@magiclife.com’a yapabilirisiniz.

Mercedes-Benz Türk: Stajyer Geliştirme Programı bulunan şirket, İngilizce ve Almanca bilen, mühendislik/işletme bölümlerinde öğrenimlerine devam eden dördüncü sınıf öğrencilerini tercih ediyor. Stajyerlerin okul dışı dönemlerde tam zamanlı, okul dönemlerinde ise haftada iki gün işletmede görev yaptığı Mercedes-Benz Türk, 2010 yılı yaz stajı için yaklaşık 200 kişiyi kabul edecek. Başvurularınızı mart ve nisan ayları süresince www.mercedes-benz.com.tr adresine yapabilirsiniz.

Otokar: 2010 yılında da yaklaşık 150 öğrenciye staj imkanı sağlayacak olan Otokar, Sosyal Güvenlik Primlerinin üniversiteler tarafından karşılanan öğrencileri kabul edecek. Otokar’da staj yapmak isteyen adaylar ik@otokar.com.tr  ya da www.kockariyer.com’dan başvuru yapabilirler…

P&G: Yaklaşık 15 kişilik stajyer alımı yapacak şirket, minimum iki ay süren yaz stajı için üniversite dördüncü sınıf ve mastır programı birinci sınıf öğrencilerini tercih ediyor. www.pg.com.tr adresindeki “kariyer” linkinde yer alan formu doldurarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ran Lojistik: Üniversitelerin lojistik bölümünde eğitim alan adayları tercih eden Ran Lojistik, stajyerleri operasyon departmanlarında görevlendiriyor. 2010 yılı için maksimum 10 kişilik  kontenjan ayırmayı planlayan şirket, başvuruları ik@ran.com.tr adresinden kabul ediyor.

SAS Türkiye: İstatistik, mühendislik ve işletme bölümlerinde eğitim alan iyi derecede İngilizce bilen, finans, bankacılık, telekomünikasyon, sigortacılık, istatistik gibi alanlara ilgi duyan gençleri kabul eden SAS Türkiye, başvuruları sastr@tur.sas.com adresinden alacak.

SunExpress: Üniversitelerin ve meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinde okuyan 30 kişiyi stajyer olarak alacak olan SunExpress, yabancı dile de önem veren şirketlerden…

T –Bank: 2009-2010 dönemi içinde lise ve üniversite stajyer alımlarına devam eden T- Bank, başvurularda zorunlu staj ve son yıl stajlarına öncelik tanıyor. İş / staj  başvurusunda  bulunmak  isteyen adaylar, www.tbank.com.tr  adresi üzerinden ya da hr@tbank.com.tr’den  CV’leri yollayabilir.

Teknosa: Yaz stajı için, üniversitelerin ikinci ve üçüncü sınıflarını tamamlamış öğrencileri tercih eden Teknosa, özellikle elektronik perakendeciliği konusunda bilgi sahibi olmak isteyen veya bu sektöre ilgi duyan kişileri tercih ediyor. Yaz stajı başvurularını her yıl mayıs ayının sonuna kadar alan şirkete www.teknosa.com/insan_kaynaklari adresinden başvuru yapabilirsiniz.

TNT Ekspres: İngilizce bilgisi orta ve üzeri seviyede, kurum kültürüne uygun ve staj zorunluluğu olan gençleri kabul eden TNT, stajyerin yol masraflarını ve yemek ücretlerini karşılıyor. Staj başvurularınızı 15 Mart -30 Nisan 2010 tarihleri arasında insan.kaynaklari@tnt.com adresine yapabilirsiniz…

TurkNet: Her yıl ihtiyaçları doğrultusunda stajyer alımı yapan TurkNet, staj duyurularını haziran, temmuz ve ağustos aylarında http://ik.turk.net adresi üzerinden duyuracak.

Yapı Kredi: Üniversitelerin ikinci ve üçüncü sınıfını bitiren öğrencilere staj imkânı tanıyan banka, mezuniyet tarihi yakın öğrencileri de mezuniyet sonrasında işe almak üzere değerlendiriyor. Başvurularınızı www.yapikredi.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

Subscribe to comments feed Yorumlar (0 Yorum Eklendi):

Yorumunuzu Ekleyin comment

Lütfen resimde gördüğünüz kodu giriniz:

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan İŞ'TE İNSAN Gazete veya isteinsan.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  • email Arkadaşına gönder
  • print Çıktı al
  • Plain text Sadece Yazı
Etiketler
Etiket eklenmemiş
Bu haber için oy ver
3.00